O nás

MartinaMartina Gregorovičová

* 1.5.1984, Praha

Ahoj, jmenuji se Martina. Jsem ráda, že jste zabrousili na naše stránky. Osobně doufám, že vás potěší nebo možná i inspirují. Myslím, že se v tomto medailonku očekává nějaký stručný text, který bude pojednávat o mně. Bohužel neumím být moc stručná a již od prvních slohových prací na základní škole tíhnu k dlouhým a košatým souvětím. Za což se omlouvám předem. Tak tedy pár slov o mně.

V první řadě jsem se narodila a to v nejkrásnější den v roce 1.5. Rok? Vážně? Věk dam se přece neříká... Ale tak dobře: 1984. Není to ještě tak zlé, že? Již od základky nepřetržitě studuji. Když to tak počítám, je to už 20 let.... A kupodivu mě to baví – alespoň občas. Studuji na PřF UK katedra Zoologie, oddělení Zoologie obratlovců. Tím podporuji svou největší zálibu – zvířata. Mám ale i spoustu jiných koníčků. Kupříkladu mám ráda divadlo, ráda čtu, spím a občas i sportuji. No není to tak občas, je to poměrně pravidelně, věnuji se totiž japonskému šermu – Kendó. A když už jsme u těch sportů, tak také miluji lyže a koupání se v moři. Obzvláště ráda cestuji a hlavně, a proto jste na našich stránkách, fotografuji. Baví mě fotografovat divoká zvířata (tzv. wildlife, jak by řekl profík). Doufám, že vás moje fotky moc nezklamou. Ale připouštím, že rozhodně nejsem profík a že se pořád učím.

Původně jsem myslela, že tady skončím, ale slíbila jsem svým domácím mazlíčkům, že je sem alespoň vyjmenuji. Tak tedy: Tadeáš a Albína (pár agam vousatých); Maxim, Felixa a Leontýn (trojice agam kočičinských); Ludvík (varan stepní); Želvík (želva); Jáchym a Julie (pár agam límcových) a Huginka s Hedvikou (gekončice noční). Huginka s Hedvikou jsou první Filipovi ještěři, tak doufám, že si je k sobě taky připíše. A abych nezapomněla – mám ještě psa, jmenuje se Caesar a je to leonberger.

Tak a je to všechno. Vítejte na našich stránkách a prosím kritiky, aby byli shovívaví.

 

FilipFilip Baumruk

* 22.11.1973, Praha

Ahoj, jmenuji se Filip. Narodil jsem se v Praze o pár let dříve než Martina - 22. listopadu 1973. Máme mezi sebou rozdíl skoro 11 let, což ze mě dělá v jejích očích vetchého kmeta... Zkrátka nikdo není dokonalý!

Vystudoval jsem fyziku na Matematicko-Fyzikální fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Už jsem si zvykl, že mě ostatní lidé považují za magora :-) a tak si z toho nic nedělám... Počítat mě prostě baví! Po magisterském studiu jsem pokračoval na doktorátě na Fyziologickém ústavu Akademie věd. Zabýval jsem se energetickým metabolismem bílé a hnědé tukové tkáně - jinými slovy výzkumem obezity :-)

Po skončení doktorátu v roce 2000 jsem se rozhodl (hlavně z existenčních důvodů...) změnit kariéru a začal jsem pracovat v pojištovně Winterthur jako analytik a programátor. Po pár letech jsem se stal vedoucím oddělení informačních technologií a vydržel jsem tam až do roku 2007. Tehdy mě zlákala společnost Reader's Digest Výběr, pro kterou jsem pracoval jako IT ředitel pro 4 země (s různými obměnami) až do roku 2016. Novou příležitost mně na sklonku roku 2016 nabídla společnost TNT Express Worldwide - opět na pozici řízení IT.

I když jsem opustil fyziku, rád čtu knížky o nejnovějších poznatcích ve vědě a snažím si tak trochu udržovat mozek v kondici. Kromě toho se každý měsíc setkáváme se spolužáky v hospodě na tzv. "Biofyzikálním semináři"... (který má však s fyzikou již pramálo společného). Mezi moje další zájmy patří lezení po horách - zejména po sopkách a ledovcích všeho druhu. S tím souvisí i cestování po exotických zemích a fotografování. Před několika lety jsem dostal od Martiny svého prvního ještera - tedy lépe řečeno ještěřici Huginku (gekončík noční). Od té doby jsme chovu ještěrů úplně propadli a vytvořili jsme z našeho domu Dračí doupě...

Od roku 1993 se věnuji japonskému šermu Kendó a nacházím v tom úžasnou relaxaci od pracovních a jiných starostí. Přijďte to zkusit a uvidíte...!